Запускаємо рубрику “ЗМІ про нас”. Інтерв’ю Ольги Арчибасової, засновниці бренду Olchi, передовим виданням і центральним телеканалам України не повинні залишитися непоміченими. Це – наша історія. Історія наших “шишок” і багато-багато кави. І, безумовно – Ваш кредит довіри)
Отже, для тих, хто вважає, що відкриття кавового цеху з виробництва кави свіжого обсмажування, какао та чаю – шлях, всипаний трояндами:
“Кавовий” ринок в Україні активізується
Усі основні плантації, де вирощують каву, розташовані в поясі екватора. Їм потрібен субтропічний клімат. Це здебільшого спекотні країни, де кілька місяців на рік ідуть проливні дощі, але все одно в цей час тепло, розповідає Ольга.
“У людей, які живуть у таких країнах, рецептори працюють таким чином, що їм не потрібна кислинка в чашці. Практично вся арабіка дає кислинку, тому що це високогірна кава. Вона набирає фруктової та ягідної кислинки в різних умовах вирощування. Жителі південних країн просто цю кислоту не сприймають, тому смажать каву не до коричневого кольору, як звикли ми, а до вугільно-чорного. Ми ж смажимо “в середній рівень”, коли зерна виходять приємного коричневого відтінку. Але ось в Африці, Латинській Америці випалюють кислинку. Це дає і свій насичений смак, і солодкість, але кислоти там практично немає”, – пояснює вона.
За словами Ольги, в цьому якраз і полягає різниця в культурі та звичках приготування кави між країнами-споживачами.
Ольга вважає, що конкуренція на “кавовому” ринку в Україні – дуже висока, і завоювати “свого” клієнта часом буває дуже складно (РБК-Україна)
– “Якщо це північна країна, припустимо, Фінляндія, то їм, навпаки, потрібне дуже м’яке обсмажування. Адже в них – порівняно короткий сонячний рік і людям там не вистачає овочевої та фруктової свіжості в продуктах харчування. Частково це заміщається за допомогою кави. А італійці, наприклад, кислинку взагалі не люблять. У них вона асоціюється із зіпсованим продуктом. В Україні з обсмажуванням можна грати: ми п’ємо і “світлу”, і “середню”, і “чорну” каву. За статистикою, у північних країнах також п’ють значно більше кави. “Найбільший відсоток споживачів кави у світі – у Фінляндії. У середньому, фіни випивають від чотирьох чашок еспресо на день”, – розповідає Ольга.
За останні півтора року кавова культура в Україні набирає колосальних обертів, вважає Ольга. Зараз на “кавовому” ринку України ситуація зовсім інша, ніж навіть п’ять чи шість років тому, впевнена вона. Процеси такі, що зараз обсмажувальники поступово витісняють старий ринок контрабандної кави, а між самими обсмажувальниками спостерігається висока конкуренція, і зайняти своє місце на цьому ринку досить складно.
Каву без кофеїну не варто вживати нікому і ніколи?
Давним-давно було проведено незліченну кількість досліджень впливу кави на організм. І доведено, що для неї практично немає протипоказань. Якщо ви добре почуваєтеся після випитих шести чашок на день – будь ласка, пийте шість чашок. Якщо ж після двох чашок у вас посилюється серцебиття, то це вже перебір, і більше конкретно Вам пити не варто”, – розповідає вона.
“Найбільший відсоток споживачів кави у світі – у Фінляндії. В середньому, фіни випивають від чотирьох чашок еспресо в день” – Ольга Арчибасова (РБК-Україна) А ось кава без кофеїну – це продукт, який не варто вживати взагалі нікому і ніколи,” – радить вона.
“Кава за своєю суттю – це органічний продукт, без хімії. Плантації тільки в кількох країнах удобрюють, у Колумбії, наприклад, удобрюють, щоб отримати більший урожай. Але Колумбія – світовий постачальник із найбільшим обсягом експорту у світі, і вони змушені йти на подібні кроки. Так от: кава без кофеїну – це хімічний продукт. Її оброблено хімією, причому в жахливій концентрації. У результаті виходить дуже жорстка “хімічна субстанція”, а кращою від цього кава не стає. Такий продукт приносить лише шкоду. Вагітним матусям у жодному разі не можна її пити! Краще вже заварювати одну чашку кави на день і присмачувати її молоком”, – підбиває підсумок Ольга. Інтерв’ю повністю тут.
Інформація 2017 року вже давно застаріла. З 2018 року почали практикувати “витравлювання кофеїну з кави” органічним методом – за допомогою вуглекислого газу. В асортименті Olchi вже є один сорт кави без кофеїну Гондурас Декаф. Детальніше прочитати про спосіб виробництва та замовити цю каву ви можете за цим посиланням.